Ranking aparatów fotograficznych – co możesz znaleźć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki jest najlepszy aparat fotograficzny? Biorąc pod uwagę najważniejsze kwestie, dobrym wyborem będzie zakup modelu, który będzie się „rozwijać” wraz z umiejętnościami użytkownika jako fotografa przez kilka lat. Alternatywnie, można szukać okazji, aby zmieścić się w napiętym budżecie, jeżeli jest to głównym wyznacznikiem. W przypadku, kiedy nie ma się wystarczającej ilości pieniędzy na dany produkt, można również pomyśleć nad dodatkowym finansowaniem.

Czym powinien się charakteryzować dobry i niedrogi aparat?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju aparat chce się znaleźć i jaką kwotę pieniędzy można na niego przeznaczyć, warto zapoznać się z listą, zawierającą najlepsze aparaty fotograficzne, które można aktualnie kupić. Warto zauważyć, że każdy z nich został dokładnie przetestowany przez tysiące użytkowników i cieszy się renomą.

Dzięki temu można mieć pewność, że spełni oczekiwania użytkownika. Ponieważ ceny starszych modeli są często obniżane w miarę pojawiania się nowych następców, regularnie warto sprawdzać cenę poszczególnych produktów. Można również poczekać na specjalne okresy obniżkowe, jak na przykład czas Bożego Narodzenia, czy Black Friday. Właśnie wtedy można nabyć dobre aparaty w atrakcyjnej cenie.

Pierwsza propozycja – Sony Cyber-Shot DSC-W830

Jeśli ma się do wydania trochę więcej, Sony Cyber-shot DSC-W830 będzie dobrym wyborem. Aparat mieści w niewielkiej obudowie zaskakującą liczbę funkcji – wideo o wysokiej rozdzielczości, zdjęcia panoramiczne i długi obiektyw z 8-krotnym zoomem. Po włączeniu aparatu obiektyw rozsuwa się z przodu na trzy części, ale montaż sprawia wrażenie dość delikatnego. Całość jednak jest bardzo stabilna i działa bez zarzutu. Dlatego warto rozważyć zakup tego urządzenia.

Druga propozycja – Canon PowerShot Elph 190 IS

Elph 190 IS posiada teleskopowy obiektyw, który oferuje imponujący, bo aż 10-krotny zakres zoomu, od 24 mm ekwiwalentu szerokiego kąta do bardzo długiego, 240 mm ekwiwalentu teleobiektywu. Jest to wystarczająco długi zakres, aby uchwycić dołeczki na twarzy ukochanej osoby, na przykład na romantycznym wypadzie w góry, czy nad jezioro. Wracając jednak do aspektów stricte technicznych: sterowanie zoomem odbywa się za pomocą pierścienia wokół spustu migawki, więc łatwo jest wykadrować ujęcie, a następnie szybko je wykonać bez poruszania ręką. Całość uzupełnia atrakcyjna cena, oscylująca zazwyczaj wokół kwoty 500 złotych.

Ostatnia propozycja – Panasonic Lumix DMC-TS30

Panasonic Lumix DMC-TS30 to wytrzymały i mały aparat, który poradzi sobie z wodą do głębokości 8 metrów i upadkiem z wysokości do 1,5 metrów na twardą powierzchnię. Dużym atutem jest także to, że można wykonywać fotografie aparatem w niskich temperaturach – nawet do -10°C. Jest to z pewnością najbardziej wytrzymała opcja wśród wymienionych propozycji. 

Finansowanie zakupu aparatu – na jaką opcję warto się zdecydować?

Szukając skutecznych rozwiązań, dotyczących finansowania zakupu aparatu można zdecydować się na jeden z modeli, takich jak: chwilówki, pożyczki na raty, kredyty, czy pożyczki online. Wybierając któryś z nich, warto mieć pewność, że korzysta się z najbardziej opłacalnej opcji. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki, która zupełnie za darmo udostępnia ranking najlepszych ofert od sprawdzonych usługodawców. Jedną z nich jest https://sowafinansowa.pl/. Wybierając ten portal, można w łatwy sposób znaleźć korzystną opcję finansowania zakupu aparatu – https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-1500-zl/.

Zdjęcie główne: rkarkowski/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*