Architektura Roku Województwa Śląskiego 2020 – konkurs dla projektantów i inwestorów

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W tym roku zorganizowana zostanie 26. edycja konkursu dla projektantów i inwestorów “Architektura Roku Województwa Śląskiego 2020”. Zgłoszenia są przyjmowane 25 września. Wyników możemy spodziewać się w październiku. W związku z pandemią COVID-19 niewykluczone, że ogłoszenie wyników odbędzie się w formie online.

Śląskie Dni Architektury

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii: dom jednorodzinny, wnętrze, mała forma, zrealizowane na terenie Śląska. Warto też zwrócić uwagę na kategorię Dzieło Eksportowe Śląskich Architektów. W tym przypadku nagrodzone zostanie dzieło zrealizowane poza granicami województwa.

Wspomniane wydarzenie ma na celu promocję regionu poprzez prace utalentowanych architektów. Ponadto organizatorzy chcą kształtować u obywateli świadomość architektoniczną. Nie oczekują hollywoodzkich produkcji. Doceniają przede wszystkim pomysłowość twórców.

We wspomnianym konkursie chętnie biorą udział młodzi architekci. W ten sposób mogą się wyróżnić na lokalnym rynku. Dodatkowo pokazują ważną rolę zrównoważonego środowiska zabudowanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*